Karlova täitub maastikumängus rinda pistvate karjääriorienteerujatega

Tartumaa Rajaleidja keskus korraldab 17. mail algusega kell 12 enam kui 100le osalejale oskuste aasta teemalise maastikumängu.

Aastatega traditsiooniks kujunenud ning tänavu neljandat korda toimuv maastikumäng on mõeldud 6.-8. klassi Tartumaa ja Tartu linna koolide noortele ning viimastel aastatel on kohtadest vaat et puudugi tulnud – 20 viieliikmelist võistkonda (sh üks täisealine saatja või õpetaja) on mängule registreerunud ilma pikema viivituseta. „Huvi on viimastel aastatel tõesti suur olnud ja kõik kohad tulid jällegi täis – noori on nii linnast kui maakonnast,“ selgitab korraldaja ja Rajaleidja karjäärispetsialist Olav Kersen. Ta lisab, et kaugeim võistkond tulebki näiteks Võrtsjärve
äärest.

Sel aastal on maastikumängu teemaks oskuste aasta, mis tähendab oskuste, meisterlikkuse ja elukestva õppe väärtustamist Eestis. Nii tulebki võistlusel osalejatel läbida erinevaid punkte, kus lahendatakse just oskuste aastast inspireeritud karjääriteemalisi ülesandeid ja harjutatakse meeskonnatööd. Kusjuures võistlus toimub punktide mitte aja peale. Võisteldakse Lille, Kalevi, Tähe ja Eha tänavate vahelisel alal ning punkte viivad läbi mitmed erinevate elualade esindajad näiteks Tartu Kunstikoolist, Tartu Loodusmajast, aga ka jalgpalliklubist Tammeka.

“Eelmise aasta kogemus oli igati positiivne,” ütleb Olav Kersen ja leiab, et ilmselt just seetõttu on ka sel aastal osalejaid igast Tartumaa nurgast. “Mängu eesmärgiks on tutvustada noortele karjäärimaailma ja sellega seonduvaid eri tahkusid- selleks ongi ülesandepunktid organiseeritud erinevate osalevate asutuste poolt. Lisaks pakub maastikumäng ka meeskonnatöö- ja võistluskogemust.” Kersen tänabki Tartumaa Rajaleidja keskuse nimel kõiki vabatahtlikke, toetajaid ja koostööpartnereid ilma kelleta tema sõnul üritust sellisel kujul korraldada poleks võimalik.

Maastikumängu sponsorid ja koostööpartnerid on A Le Coq, Tartu Mill, Gustav, Escape Room, Cinnamon, Aura veekeskus, TÜ Loodusmuuseum, Teaduskeskus AHHAA, Tassikoogid, Lille Maja, Tartu Loodusmaja, Disainimaja, Tartu Erakool, MTÜ NTM, Tartu I Muusikakool, Tartu noorte töömalev, Töötukassa, SPARK Makerlab, Tartu JK Tammeka, Tartu Kunstikool ja Korporatsioon Rotalia.

Täpsem päevakava:
12.00-12.20 kogunemine ja registreerumine Tartu Loodusmaja pargis (Lille 10)
12.20-13.00 tervitussõnad, sissejuhatav info ja võistkondade rajale laskmine
13.00-15.00 maastikumäng
15.00-15.30 keha kinnitamine korporatsioon Rotalia ruumides
15.30-16.00 autasustamine korporatsioon Rotalia ruumides

Rohkem informatsiooni:
Olav Kersen
Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist
olav.kersen@rajaleidja.ee
+372 5885 3661