Oskuste aasta inspiratsiooniüritusel esineb kutsehariduse vilistlane ja riigikogulane Ivari Padar

Täna, 20. septembril algusega kell 12 toimub Järvamaa Kutsehariduskeskuses järjekordne SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritus. Üritusel esineb riigikogu liige Ivari Padar, kes on muuhulgas Võru Tööstustehnikumi tisleri eriala vilistlane.

Otseülekannet inspiratsiooniürituselt saab jälgida Delfi ja Postimehe vahendusel.

Oskuste aasta inspiratsiooniüritusele on registreerunud rohkem kui 130 põhi- ja keskkooli õpilast Järva maakonna koolidest, kes tulevad tutvuma kutsehariduse võimalustega.

Paides toimuva ürituse peaesineja on riigikogu liige Ivari Padar, kes on Võru Tööstustehnikumi tisleri eriala vilistlane ning mööblitislerina ka oma tööelu alustanud. Vaatamata sellele, et elu on viinud ta tisleripingi tagant hoopis riigikokku, on puutöö senini hinges ja tagataskus väärt oskus, millele võib kindel olla.

Lisaks Padarile, tutvustavad noortele kutsehariduse võimalusi veel teisedki. Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane Marko Mandre räägib, milliseid uksi kutseharidus talle avanud on ning jagab kogemusi, mida silmas pidada õppimisvalikute tegemisel. Ettevõtte AS Konesko personalijuht Katrin Perlin ning arendusjuht Hannes Verlis tutvustavad, millised karjäärivõimalused on näiteks nende ettevõttes kutsehariduse lõpetanutel ning karjääriplaneerimise suuna juhatab õpilastele kätte Rajaleidja karjääriinfo spetsialist Anu Puulmann.

Päeva lõpetab Järvamaa Kutsehariduskeskus, kes viib õpilased tutvuma õppebaasidega  ning laseb valitud erialadel ka kätt proovida.

Ürituse ajakava:
12:00 Avasõnad;
12:05 Rajaleidja karjääriinfo spetsialist Anu Puulmann;
12:25 Järvamaa Kutsehariduskeskuse vilistlane Marko Mandre;
12:45 AS Konesko personalijuht Katrin Perlin ja arendusjuht Hannes Verlis;
13:05 Paus;
13:25 Ivari Padar;
13:45 Järvamaa Kutsehariduskeskuse pooltund;

Paides toimuv inspiratsiooniüritus on järjekorras juba seitsmes. Ettevõtmise eesmärk on tutvustada noortele kutsehariduse mitmetahulist maailma ja innustada neid kaaluma edasiõppimisvalikuna erialasid, mis annaks praktilised oskused.

Järgmine inspiratsiooniüritus toimub 11. oktoobril Saaremaal.