Rakveres toimuv oskuste aasta inspiratsiooniüritus innustab noori kutseõpperadadele

Täna, 12. aprillil toimub oskuste aasta Lääne-Virumaa inspiratsiooniüritus. Rakvere Ametikoolis innustavad noori Comedy Estonia ridadesse kuuluv stand up koomik Sander Õigus, edukas vilistlane Olav Leisson, ettevõtja Juhan Viise ja Rajaleidja spetsialistid. Üritusest teevad otseülekande Delfi ja Postimees.

 
Inspiratsiooniüritusel räägib Sander Õigus pürgimisest oma kutsumuse poole. Ta on lõpetanud Hugo Treffneri gümnaasiumi, õppinud neli aastat Eesti Maaülikooli maaehituse inseneriõppes ning leidis lõpuks tee Tartu Kutsehariduskeskusesse koka erialale. Rahva naerutamise raske ameti kõrval on tal ka päevatöö, millesse ta väga kirglikult suhtub. Nimelt on Sander kokk.

 
Rakvere Ametikooli ehitusviimistluse eriala lõpetanud Olav Leisson muljetab võistlemisest. Ta on kaks korda osalenud kutsemeistrivõistlusel Noor Meister, esindanud Eestit 2015. aastal Brasiilias toimunud WorldSkills`il ning omab head ülevaadet, mida võistlustel enese proovile panemine ühele ametit omandavale noorele annab.

 
Karjääri- ja arenguvõimalusi puidutööstussektoris tutvustab AS Aru Grupi juhatuse esimees Juhan Viise. Ettevõte on läbi aastate aidanud kaasa noorte koolitamisele ning on üheks keskkoolinoorte arvutijoonestamisvõistluse CADrina ellukutsujaks.

 
Karjääriinfo spetsialist Triin Pajo ja karjäärinõustaja Tiina Halling Innove Rajaleidjast aitavad leida oma kutsumust läbi toreda mängu, üllatusega lõpetab päeva Rakvere Ametikool.

 

Ürituse kava:

12:00 Avasõnad
12:05 stand up koomik ja kokk Sander Õigus,
12:25 Rakvere Ametikooli vilistlane Olav Leisson
12:45 AS Aru Grupp juhatuse esimees Juhan Viise
13:05 Paus
13:25 Innove Rajaleidjast Triin Pajo ja Tiina Halling
13:45 Rakvere Ametikooli tund
15:00 Ürituse lõpp

 

Järgmine inspiratsiooniüritus on Viljandi Kutseõppekeskuses 10. mail.